Ostraha obchodních jednotek

Vypolstrované tašky odolné vůči bezpečnostním rámům, speciálně upravené oděvy, takřka eskamotérské praktiky, dokonale organizované (namnoze rodinné) gangy s téměř divadelními scénáři zaměstnávají obsluhu prodejních jednotek…  Je to ovšem i neloajalita některých zaměstnanců… To jsou jen některé jevy, kvůli kterým se Česká republika drží na špici zemí s nejvyšším počtem krádeží. Jejich objem je podle britské společnosti Centre for Retail Research (CRR) ročně odhadován na více než 10 miliard Kč. Podle našich zkušeností jsou však zjištěné krádeže jen pomyslným vrcholkem ledovce. V posledním čase strmě narůstá také agresivita zlodějů, ale i lidí, kteří do obchodů nechodí jen nakupovat. Příčinným důsledkem tohoto faktu je, že zatímco ještě před časem se majitelé a manažeři obchodních jednotek orientovali a spoléhali především na moderní technologie, v poslední době se vracejí k fyzické ostraze. Ta má totiž, krom jiného, také preventivní charakter. Zdatný strážný (detektiv) svou přítomností nepochybně odradí případného pachatele efektivněji než například sebelepší kamerový systém. Podle našich statistik počet mimořádných událostí, v nichž figurují slovní nebo i fyzické útoky (a to i proti samotné ostraze) meziročně stouply o více než 100% !

Pozornost věnovaná zaměstnancům obchodních jednotek i ostrahy je nezbytná: v praxi jsou totiž pracovníci bezpečnostní agentury stále častěji ohrožováni například drogově závislými osobami, které neváhají k útoku použít injekční jehly. Výjimkou nejsou ani napadení pracovníka ostrahy několikačlennými gangy mladistvých. Z tohoto důvodu vedeme naše strážné (detektivy) ke zvyšování fyzické zdatnosti, jsou školeni v zásadách sebeobrany, snažíme se zvyšovat jejich komunikační schopnosti a vést je k asertivnímu jednání. Do bezpečnostního standardu patří i schopnost ostrahy poskytnout první pomoc a resuscitaci.

V současné době se jeví jako nejvhodnější opatření implementování fyzické ostrahy do systému speciálních technologií (kamerové systémy, Pulty centralizované ochrany (PCO), Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) a systémem ACS (Acces Control System), který monitoruje pohyb zaměstnanců/návštěvníků ve vybraném prostoru). Informace o případné mimořádné události na prodejní jednotce mohou prostřednictvím GSM kanálů putovat  k manažerům prodejen, správě obchodního centra, majitelům prodejen, bezpečnostním manažerům a to i na jejich mobilní telefon. Díky této synergii, do níž se zapojují všechny bezpečnostní agentury působící v nákupním centru i Policie ČR, se daří zachytit pachatele až v 90% případů.

Několikaletou zkušenost (od r. 2007) máme s ostrahou jak malých prodejen, sítí supermarketů a hypermarketů, tak i obchodních center. Mezi naše klienty, ať formou přímé dodávky či subdodávky, se řadí Penny Market s.r.o., Tesco Stores ČR a.s., Ahold Czech Republic a.s., Rossmann spol. s r.o., Billa spol. s r.o.,  Van Graaf Prague,  Yves Saint Laurent, Adidas ČR s.r.o. a další.

V případě zájmu stačí definovat Váš požadavek na ostrahu Vašeho objektu, případně včetně požadavků na instalaci  technických zařízení (kamerové systémy, PCO, EZS, ACS apod.) a zaslat nám jej. Na tomto základě pro Vás vypracujeme příslušný projekt a s ním související cenovou nabídku řešení. Technický projekt obsahuje dodávku a instalaci technických zařízení a samozřejmě zaškolení pověřeného personálu.

CENÍK (FYZICKÉ) OSTRAHY OBCHODNÍCH JEDNOTEK

Ceny jsou pouze orientační a bez příslušné sazby DPH. Konečná cena je závislá od objemu zakázky, její délky, míry rizikovosti, konkrétních požadavcích klienta… Ceny nejsou dogmatem, ale místem pro vyjednávání.

malé prodejny 90 – 120 Kč/hod./strážný (detektiv)
střední prodejny 100 – 130 Kč/hod./strážný (detektiv)
velké prodejny 100 – 150 Kč/hod./strážný (detektiv)
nákupní centra 120 – 160 Kč/hod./strážný (detektiv)
Back to Top